اهداف ورزشی

ورزش در برنامه های فوق برنامه

توجّه به شادابی و طراوت دانش‌آموزان و اهمیّت سلامت جسمانی ایشان در کنار آرامش فکری و جایگاه آن در فرآیند رشد و تربیت دانش‌آموزان به ویژه شروع آن از سنین نوجوانی، به عنوان شرط اصلی فعّالیّت‌های آموزشی و تربیتی موسسه نشان باعث شده است تا مدرسه برنامه ویژه‌ای برای فعّالیّت‌های ورزشی دانش‌آموزان، پیش‌بینی نماید. . برنامه‌های فوق برنامه تربیت‌بدنی در مؤسسه با ارایه گواهی نامه های معتبر در رشته های زیر انجام می شود.

کلاس‌های ورزش هفتگی

در برنامه هفتگی برای پایه‌های دهم و دوازدهم، سه ساعت درسی، آموزش و ورزش گنجانده شده است. در کلاس‌های ورزشی یک سیر مدون برای نرمش و تقویت آمادگی جسمانی عمومی، مطابق جدول آموزشی مؤسسه در نظر گرفته شده است و در ضمن یکی از ورزشهای تنیس روی میز، شنا و کوهنوردی به صورت تخصصی آموزش داده می‌شود؛ این آموزش‌ها شامل آموزش و تمرین تکنیک‌های فردی و تاکتیک‌های اصلی درورزش مورد نظر می‌باشد

کلاس‌های فوق برنامه

رشته آمادگی جسمانی تخصصی

داشتن آمادگی جسمانی مناسب بخشی مهمّ و موثّر از سلامت دانش‌آموزان را تشکیل می‌دهد. به این جهت قسمتی از کلاس‌های ورزشی به این موضوع اختصاص می‌یابد. آمادگی جسمانی شامل چهار حوزه انعطاف‌پذیری، استقامت، سرعت و قدرت می‌باشد که توانمندی دانش‌آموزان در این چهار حوزه ارتقا می یابد

رشته تنیس روی میز

پینگ پنگ زیر مجموعه ورزش های راکتی محسوب می شود و جنب و جوش فراوانی را طلب می کند. تنیس روی میز جزء بازی های محبوب اکثر افراد محسوب می شود بخصوص اگر در مدرسه باشید و در جمع دوستان و یک میز پینگ پنگ هم باشد، دیگر بهانه ای نمی ماند که از این بازی لذت نبرید.از این جهت این ورزش علاوه بر یکی از رشته های مورد آموزش در اهداف ورزشی موسسه می باشد بلکه یکی از مفرح ترین موارد سرگرمی دانش آموزان در ساعات تفریح می باشد.آموزش این رشته ورزشی جزو موارد ضمانت موسسه می باشد که با ارایه مدارک معتبر گذراندن آموزشهای مخصوص این دوره علاوه بر بحث ایجاد محیط شاد و مفرح در فضای آموزش می توان از آن نام برد.

رشته شنا

آموزش شنا در مراکز نشان یکی از برنامه‌های ثابت ورزشی،در تمام مقاطع حتی دوازدهم می باشد. دانش‌آموزان علاوه بر کلاس‌های ورزشی هفتگی، حدودا هر هفته یک جلسه دو ساعته‌ی شنا را در مجموعه های ورزشی طرف قرارداد موظف به حضور و انجام تخصصی تمارین و آموزشهای عملی این رشته می باشند . همچنین در ایام تابستان، این کلاس‌ها هفته‌ای دو جلسه و در محل های مذکوربرگزار می‌گردد.
هدف گذاری آموزش شنا در موسسه نشان به نحوی است که دانش‌آموزان بتوانند در سال های پایانی دبیرستان دوره دوم، علاوه بر فراگرفتن چهار شنای اصلی (کرال سینه، کرال پشت، قورباغه و پروانه) و دستیابی به آمادگی جسمانی مناسب در ورزش شنا، در پایان تابستان سال دوازدهم موفق به دریافت مدرک معتبر شنا و غریق نجات شوند.

رشته کوهنوردی

برنامه کوهنوردی هفتگی برای دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم هر هفته و بصورت منظم برقرار است ودر این برنامه ها در کنار ایجاد فرح و شادابی برای ادامه فعالیت در طول هفته برنامه آموزش حرفه ای کوهنوردی و سایر آموزش های مرتبط با کوهنوردی از جمله مبانی هواشناسی و .. در برنامه آموزشی ورزشی موسسه قرار داده شده است.در پایان هر دوره گواهی های معتبر مربوطه به عزیزانی که مارا در این راه همراهی کنند اعطا خواهدشد.


لطفا نظرات یا سوالات خود را برای ما ارسال کنید

Comments are closed.