اهداف تحصیلی

برنامه های آموزشی

در مدارس نشان،هدف انتقال دانش نیست زیرا دستگاه های یک کشور  بهتر می توانند دانش را منتقل می کنند، بلکه هدف در مدارس ایجاد شرایط و بستر مناسب با مبنای یادگیری و یاددهی (سیستم آموزشی حوزه)  است و نه صرفا یک برنامه از قبل دیکته شده مانند موفقیت درکنکور و تحصیل در یک دانشگاه و رشته خاص.بلکه کسب مهارت در زمینه مورد علاقه متناسب با استعداد فرد در آن زمینه و عمق بخشی به آن در محیطی مانند دانشگاه برای توسعه و تعالی آن.

کار معلم و مربیان  این است که با فعالیت های زنده و پویا و با ایجاد لحظه های نشاط آور مفاهیم را به فراگیران عرضه کنند، نه آنکه به عنوان یک وظیفه مکانیکی، بدون تحریک اشتیاق دانش آموز و بدون نوآوری و خلاقیت، تنها ذهن دانش آموز را مکانی برای انباشتن اطلاعات و محتویات کتاب بدانند و بدون توجه به رشد همه جانبه دانش به صورت یک جانبه و مستقیم مطالب را ارائه کنند. در دبیرستان ، هریک از پایه ها دارای یک معلم راهنما می باشد تا امور آموزشی و پرورشی دانش آموزان  و ارتباط آنها با سایر معلمان مورد رصد و پیگیری دقیق تری قرارگیرد.وجود دبیران مجرب و باکسوت و عنوان دار در کنار معلم راهنما و دستیاران ، امتزاجی از پختگی و شادابی را در محیط مدرسه به منحصه ظهور می گذارد. قابل ذکر است در مقطع دوازدهم با توجّه به لزوم آمادگی بیشتر دانش‌آموزان در حوزه درسی و علمی، سهم برنامه‌های آموزشی در فعّالیت‌های جاری مدرسه پررنگ‌تر می‌شود.با این رویکرد، اهمّ فعّالیت‌های آموزشی به اجمال در زیر آورده شده است :

آموزش‌های رسمی و مصوب آموزش و پرورش:

این آموزشها که جزو لاینفک برنامه ها و اهداف آموزشی هر مدرسه ای است در موسسه نشان با راهکارهای ویژه ای که هر یک از آنها در بخش مربوط به خود بطور مفصل بحث شده است ارایه گردیده است که عبارتند از:

  • آموزش الکترونیکی (سمعی و بصری) درسایت- کلاس های  مجهز به روشهای نوین
  • جزوات آموزشی صفر تاصد
  • برگزاری آزمونهای مستمر چندگانه مطابق با طرح درس از پیش تعیین شده
  • روش آموزش Paperless  

آموزش‌های تکمیلی

آموزش کامپیوتر(فوق برنامه)

در دنیای امروز توانایی استفاده از رایانه از جمله مهارت‌های اساسی و ضروری همه افراد جامعه است. مهارت‌های کار با رایانه و نرم‌افزارهای کاربردی آن، فارغ از هر رشته و شغلی که دانش‌آموزان در ِآینده انتخاب خواهند کرد، به کیفیت فعالیت‌های علمی و حرفه‌ای ایشان کمک شایانی می‌نماید.

از همین رو، مؤسسه کوشیده است دانش‌آموزان را در مقاطع مختلف تحصیلی با این مهارت‌ها آشنا ساخته و توانمندی را در کاربری رایانه ارتقا دهد. کلاس رایانه در مؤسسه فعلا از پایه دهم آغاز و تا دوران دانشگاه و جذب بازار کار  متناسب با رشته تحصیلی و مهارتی دنبال می‌شود و دانش آموزان تا چندین سال  بعد از کنکور نیز مورد پشتیبانی و آموزش های مقتضی قرار می گیرند.

برنامه‌ آموزش رایانه در مؤسسه:

آموزش نرم‌افزارهای عمومی (ICDL) با رویکرد پروژه ای با اعطای گواهینامه از مراجع ذیصلاح
آموزش‌ نرم‌افزارهای تخصصی کاربردی ذیل با اعطای گواهینامه از مراجع ذیصلاح:
آموزش یک زبان برنامه‌نویسی کاربردی
آموزش نرم‌افزارتلفیقی گرافیکی،
آموزش نرم‌افزار نقشه کشی (برای رشته های ریاضی)

آموزش زبان (فوق برنامه)

مؤسسه  با توجه به اهمّیت یادگیری زبان‌های خارجی و تأثیر آن در ارتقای توانمندی‌های تحصیلی و شغلی افراد در جامعه و همچنین تاثیر گذاری در فضای رسانه ای، آموزش زبان انگلیسی را فعلا از پایه دهم  تا دوازدهم تحصیلی در برنامه هفتگی تمام دانش‌آموزان با نظارت، برنامه‌ریزی و پشتیبانی جدی از آموزش زبان انگلیسی , و با اهداف زیر قرار داده است. این کلاس‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که ضمانت می شود دانش‌آموزان بتوانند در پایان دوران تحصیل خود در دبیرستان ، مدرک معتبر مورد قبول مراکز آموزش عالی و مراکز کاری دریافت نمایند.

  • آمادگی دانش آموزان برای آزمون های ورودی به دانشگاه‌ها
  • آمادگی دانش آموزان به جهت یافتن مطالب مفید از منابع زبان اصلی جهت فعالیت های مختلف شغلی، اجتماعی و رسانه ای
  • آمادگی فارغ التحصیلان برای شرکت در آزمون های بین المللی
  • ایجاد جایگزین مناسب برای کلاسهای زبان خارج از مدرسه
  • اعطای گواهی معتبر زبان


لطفا نظرات یا سوالات خود را برای ما ارسال کنید

Comments are closed.