جزوات صفر تا صد

مقدمه

با توجه به اینکه کتاب های درسی  به عنوان تنها مرجع آموزش و پرورش و نیز کنکور معرفی شده است و عملا بقیه منابع بر پایه این منبع طرح ریزی شده و حرکت میکنند . هدف از تالیف کتاب های کمک آموزشی این است که با بیان های متفاوت ، بسط و تعمیم مطالب ، مثال ها، تمرینات و تست های بیشتر به درک بیشتر داوطلب و افزایش تسلط او در کتاب درسی کمک کنند .
انتخاب منبع مطالعاتی نسبی است و نمیتوان برای همه افراد با هر سطح علمی و پتانسیل و ویژگی های فردی منابع مطالعاتی یکسانی معرفی کرد.یکی از اشتباهات متداول دانش آموزان  خرید پکیج کتاب از یک انتشارات خاص است. هیچ گاه همه کتاب های یک انتشارات نمیتواند بهترین باشد که اگر اینطور بود همه داوطلبان چون دنبال بهترین هستند فقط آن منابع را تهیه میکنند و طبیعتا بقیه انتشارات فروشی نخواهند داشت، ولی میبینیم که در عمل چنین اتفاقی نمی افتد و قطعا بهترین منابع مطالعاتی ترکیبی از انتشارات مختلف خواهد بود.
هر کتاب کمک آموزشی یک سری ویژگی های برجسته دارد . یک کتاب ممکن است درسنامه جامع و قوی داشته باشد ،کتاب دیگری ممکن است تست های تالیفی خوبی داشته باشد،یک کتاب کمک آموزشی مثال های بیشتر و بهتری برای درک مطلب بهتر ارایه میکند،کتابی سعی کرده خلاصه و جمع بندی مطالب مهم را ارایه کند ،کتابی میتواند بصورت بسیار پایه ای و ابتدایی و مفهومی درس را برای داوطلبانی که پایه علمی ضعیفی دارند آموزش دهد،کتاب هایی ممکن است تمام محتوای کتاب درسی را در بگیرد و سعی در آنالیز جمله به جمله آن داشته اند و کتاب هایی وجود دارند که بدون توجه به مقطع تحصیلی داوطلب به صورت مبحثی تالیف شده اند.

جزوات صفر تا صد

ادعا داریم در این جزوات که دانش آموزان هر سه مقطع متوسطه دوم فقط آنها را مطالعه خواهند کرد تمامی مطالب کتاب درسی، مسایل ،تمرینها ،کاردرکلاس ها و همچنین تمامی نکات و مطالبی که مورد نیاز یک دانش آموز جهت موفقیت در امتحانات پایان سال،امتحانات نهایی و نیز کنکور می باشد را داراست و دانش آموز را از هر جزوه کمک درسی دیگر برای نیل به اهداف آموزشی بی نیاز می کند. این جزوات توسط تیم گردآورنده هر درس متشکل از دبیران و صاحبنظران حوزه آموزش و همچنین اساتید بنام وصاحب تالیف کتابهای کمک درسی تهیه شده اند و مورد تایید تیم اساتید مدرس هر جزوه در کلاس نیز رسیده است .این جزوات در کنار آموزش فیلم ها،کلیپ ها و عکسهای مرتبط جهت فهم دقیق تر مطالب درسی برای دانش آموز توسط سیستم کامپیوترشخصی که از طریق سیستم کامپیوتر معلم بصورت شبکه می باشد، ارایه خواهد شد. و دانش آموزان جزوات نیمه آماده رو خودشان شخصا تکمیل می کنند که این کار خود می تواند در صرفه جویی زمان برای دانش آموزان بسیار مهم باشد. لازم به ذکر است حجم این جزوات در مقایسه با حجم کتابهای تجاری آموزشی که در بازار کنکور وجود دارد بسیار کمتر و برای هر کتاب درسی در حدود حداکثر ۵۰ درصد بیشتر از کتاب درسی مربوطه می باشد.
در واقع یکی از نقاط تمایز موسسه نشان ، جزوات صفر تا صد می باشد که حاصل تجربه سالهای متمادی مجموعه تهیه کنندگان آنها در موضوع آموزش کشور می باشند.

از مزایای دیگر این جزوات این است که تمرکز دانش آموزان فقط برروی یک منبع درسی خواهد بود و از پراکنده خوانی و رجوع به منابع غیر استاندارد دیگر بی نیاز هستند و متضمن این اصل آموزشی می باشد که:
یک جزوه کامل را چند بار خواندن بهتراست از چند جزوه را یکبار خواندن.

برخی از ویژگی های جزوات :

حتی قسمتهای فرعی مانند “خوب است بدانید ” کتاب ها نیز لحاظ شده اند

۱- تمامی پایه ها فقط از یک جروه استفاده می کنند
۲- تبیین تمامی مطالب کتاب درسی و حل تمامی مسایل آن ، بدین معنا که هیچ مطلب درسی و تمرینی از کدام جا نیفتاده است حتی کاردرکلاسها۳- نمونه سوالات امتحانات پایانی مدارس برتر کشور

۴- تیپ بندی سوالات منطبق بر مسایل امتحانی و سوالات کنکور
۵- تمامی سوالات کنکور با حذف سوالات مشابه و تکراریویژگی های منحصر بفرد دیگری نیز در تهیه و تدوین این جزوات لحاظ شده است که از ذکر تمامی موارد آنها معذوریم


لطفا نظرات یا سوالات خود را برای ما ارسال کنید

Comments are closed.